Антени/Приемници/Усилватели - DAB

Място за дискусия на приемници, антени и друга радио техника, предназначена за DX приеми.

Модератор: Георги

Потребителски аватар
Halfdead
Благодарил: 53 пъти
Получил благодарност: : 38 пъти

Re: Антени/Приемници/Усилватели - DAB

Мнениеот Halfdead » вт окт 24, 2017 9:22 am

@nradkov, Пробвал ли си усилвателя как се държи с Pioneer-че с DAB?

@plevel, пробвай в друг сервиз. Все ще се навият. Покажи им как се държи радиото сега и че опциите са заключени и им покажи клип как е работило преди. Аз така направих след което без излишни въпроси го поправиха. ;)

@radiolubitel, можеш ли да споделиш от какво се състои усилвателчето на „фабричната" антена която ти пратиха с Pioneer-a защото явно без него няма да стане работата при мен. Писал си че си разкачил приемащата жица и си монтирал купунг за допълнителна антена при което ДАБ-тунера работи.
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

Потребителски аватар
nradkov
Благодарил: 108 пъти
Получил благодарност: : 112 пъти

Мнениеот nradkov » вт окт 24, 2017 2:00 pm

Не нямам авто Даб радио изчаквам да пуснат сигнал и ще мисля какво да предприемам. Навремето си купих мултимедията за колата с WINCE, а не с Андроид и сега ще си чукам главата защото няма никакви Даб тунери, които да са съвместими с тази система. Всички външни тунери, които се предлагат на достъпни цени са за Андроид.
Иначе да не си окъсил някъде кабела до антената, или пък да си окъсил двете телескопични антенки в нещо?
tv tuner home - Opticum AJ/Strong 8201/Golden media mania 3
tv tuner mobile - Edision Proton T265/MyGica T230/Sang tv
TV tuner country house EDISION Piccollo 3in1 Plus CI
antenna home - DAT HD BOSS 790 LR/Antenna-DL6WU 482 MHz
antenna country house - DAT HD BOSS 790 LR/Dab antenna http://www.antennenland.net/3H-VHF-VF-16LOG
amplifier home - Tgn-ulna3036/Terra-011/Triax-340012
amplifier mobile - Terra-011
amplifier country house - Terra-011 х 3+Terra MA-014

https://www.youtube.com/channel/UCq35sx ... ZYUIJ4TWvw

radiolubitel
Благодарил: 1 път
Получил благодарност: : 60 пъти

Мнениеот radiolubitel » вт окт 24, 2017 2:30 pm

@Halfdead, усилвателят е широколентов, предполагам за двата ДАБ обхвата. Платката е SMD-монтаж и суперминиатюрна,така че схемата не ми е ясна.

Потребителски аватар
Halfdead

Мнениеот Halfdead » пет окт 27, 2017 6:32 pm

plevel (от страница 7) написа:Голяма борба пада със сплитерите за фабричната антена..........
...............Искам да не загрозявам колата с антена за предното стъкло..........
Първия, който купих беше от най-китайските разбира се , след монтиране антената на DAB приемника показа, че е свързана(радиото има сервизен режим), но не байпасна към FM/AM входа и съответно той беше ANT1 OFF.
Като ги вързах накъсо самите кабели дава на трите входа ON, но не усилва както си е фабрично, а много по-зле.
Оказа се, че този сплитер използва активно захранване от DAB приемника(по аналогия с тв декодерите), а моя няма такава функция(POWER ANT ON).
Изображение ...........

Колега, от къде взе този сплитер? Има го по „китайските" sale сайтове, но не ми се чака месец да пристигне а мисля че на мен би ми свършил идеална работа. Тези варианти ми изглеждат най-сполучливи: http://tinyurl.com/y7xjg6kb | http://tinyurl.com/yc46f4t9

Иначе май при мен нещата са наопаки спрямо твоите. DAB-приемника на Pioneer-a пуска и едни 12-волта и си иска активната антена с усилвател иначе гори (2 пъти вече :snooty: ) както и при теб - опция за ON/OFF няма а ми писна да бера ядове.

p.s. Какво се случва с твоето радио? Взеха ли го в сервиз все пак? Може да си му подал 12-волта на тунера от втория преходник със синия кабел, за който си писал, и да се е случило същото като при мен.

p.p.s Предупредиха ме в сервиза че ако сложат по-„яка" дроселова бобина, ще изгори едно SMD-транзисторче което е следващото по веригата. Възможно е при теб то да си е отишло.
Последна промяна от Halfdead на пет окт 27, 2017 6:57 pm, променено общо 1 път.
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

Потребителски аватар
plevel
Благодарил: 87 пъти
Получил благодарност: : 39 пъти

Мнениеот plevel » пет окт 27, 2017 6:50 pm

И двата сплитера, които закупих даваха сигнал на Даб тунера, но не байпасваха към ФМ тунера, не знам защо.Накрая едната антена я жертвах само за Даб тунера, тази пасивната без усилвателя, която е н а покрива.
VW имат някаква система с две антени за ФМ.
Единия сплитер го взех от AliExpress, другия от Амазон.де.
Чаках по 20 тина дни от алито.Поне има проследяване на пратката.
Майсторите яко шикалкавят за Даб,че нямало сигнал и не могат да видят какво правят, а ще ходя до Турция и много ми се искаше да пробвам Даб тунера, но за жалост.
Ще правя последен опит с един друг майстор, двама ме отпратиха, че не им се занимава.

Потребителски аватар
Halfdead

Мнениеот Halfdead » пет окт 27, 2017 6:59 pm

В крайна сметка го пусни на мен, моите хора ще ти го поправят но ще ти стъпи по-скъпичко заради куриерите. А 10лв. е ремонта поне в моя случай.

Върни се в “Техника / Equipment”