DVB-T2 Сърбия

Приеми в телевизионните обхвати.

Модератор: Георги

Потребителски аватар
palman
Получил благодарност: : 10 пъти

Re: DVB-T2 Сърбия

Мнениеот palman » съб ное 18, 2017 9:02 am

Та ето ме и мен след жестока борба с зрението ми сега съм горе долу виждащ.Опасявам се че ако кача антената на покрива ще ме заглуши пловдивсия както е видно от коментарите на колегите.Иначе при мен сигнала е стабилен и то с Функето късо и преработено с нейния оригинален усилвател.Посоката е географската на Бесна 43 също не мърда.

Потребителски аватар
PGF
Благодарил: 277 пъти
Получил благодарност: : 51 пъти

Мнениеот PGF » съб ное 18, 2017 9:26 am

ozren69 написа:Един поглед на покритието на РРТС Здравец:

В червеното бие Витоша директно от около 1100 м н. в. нагоре с 5 kw -източните и централните части на София са уязвими на това отражение.
Горе долу от същата височина започва да я облъчва и Ягодина също с 5 kw:

От отражението на този сигнал при тропо се влияе западната част на София.Та те затова те при мен сигнала си е както требе а в София и околностите играе според времето особено 35 к.

Браво ozren69, точно тази симулация показва,че изглежда си прав.При мен понякога се случва при констатнтна сила качеството което и без това не е много да спадне и то за дълго време.Лошото е че смущението идва отгоре и се разпространява почти перпендикулярно на полезния сигнал.Ще трябва да си променя концепцията за антените.
@ Palman, щом гледаш така не си пипай антените.Гледай си здравето и това е.

От няколко дни с промяната на времето изглежда това явление е намаляло.Ето днес с Хюмакса
Изображение
Съответно показанията на Синапса
Изображение
За Стронга са 13-18 % Q.

ozren69
Получил благодарност: : 73 пъти

Мнениеот ozren69 » съб ное 18, 2017 2:01 pm

Защо ли не се учудвам ,че при мен няма сигнал от Дели Йован и Тупижница , че даже и колегата от Бяла Слатина ги изгуби.От няколко дни няма тропо и няма сигнал и си помислих че нещо е станало с антената, да ама румънците са налични ,затова сега в София всичко е спокойно.Другата седмица като станат температурите около 15 градуса ,пиши как ти е сигнала , сигурно ще липсва.

Потребителски аватар
PGF

Мнениеот PGF » съб ное 18, 2017 2:11 pm

Ще пиша разбира се , но се чудя как да го боря това тропо.Интересното е , че цяло лято имах сигнал на моменти доста силен ,а и тогава със сигурност е имало тропо.

ozren69
Получил благодарност: : 73 пъти

Мнениеот ozren69 » съб ное 18, 2017 4:05 pm

Сигнала ти също зависи и от къде идва тропото - благоприятния вариант е ако идва от югозапад, а неблагоприятният от югоизток и запад северозапад. При равни условия винаги ще ти излезе най-близкия и най-високият предавател т. е.Бесна Кобила защото изпраща основния силен сигнал в по-ниските части в сравнение със останалите два които разчитат само на отразен сигнал.
На 90-100 км и 2000 м н.в. сигнала от Бесна Кобила няма как да отслабне и не би трябвало да се говори за тропо защото е в зоната на пряка видимост/за сравнение вижте поведението на 43 к, той може само да се редуцира от други странични сигнали които ту се засилват ,ту отслабват.
Пример: Силно тропо= силен сигнал от страничните предаватели на Витоша= силен отразен сигнал към София= спадане сигнала от Бесна Кобила.

Потребителски аватар
PGF

Мнениеот PGF » съб ное 18, 2017 8:24 pm

Хайде сега да гледаме Григор Димитров по РТС 2
Изображение

tonko
Получил благодарност: : 13 пъти

Мнениеот tonko » съб ное 18, 2017 10:29 pm

:) :happy-wavemulticolor: :happy-wavemulticolor: :happy-wavemulticolor:

Потребителски аватар
ArthurSRB
Инициал: ACC
Благодарил: 5 пъти
Получил благодарност: : 10 пъти
Контакти:

Мнениеот ArthurSRB » съб ное 18, 2017 10:33 pm

PGF написа:Хайде сега да гледаме Григор Димитров по РТС 2

Димитров разби Янки... Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
PGF

Мнениеот PGF » нед ное 19, 2017 9:06 am

@ tonko, от къде е този смутител, все едно гледам аналогова телевизия :shock: :shock: :shock: ? Ако не виждах какво се случва на левия екран щях да ти кажа , че не ти е в ред телевизора.И по точно , че му се е скапало захранването.

tonko
Получил благодарност: : 13 пъти

Мнениеот tonko » нед ное 19, 2017 10:58 am

:lol: Точно аналогова телевизия от скарта на Синапс-2900.Буксата е от по левче и резултата е този :? Но така са едновременно спектъра и показанията на приемника.

Върни се в “Телевизия / Television”