Взаимно пречещи си УКВ честоти - СЗ България

Имате проблеми със шум и смущения? Потърсете решение тук.

Модератор: Георги

Потребителски аватар
Stani

Re: Взаимно пречещи си УКВ честоти - СЗ България

Мнениеот Stani » вт ное 15, 2016 2:40 pm

То и при нашите предаватели е същата работа,при мен 99,3 "Христо Ботев" от вр.Виден надделява в някои места и особено на изхода по пътя към Дупница над 99,4 БОЕ. Когато преди години стартира предавателя на бившето радио "DANS FM" на 99,4MHz предавателят на "Христо Ботев" от Кюстендил не беше пуснат и смущения в приемането на 99,4MHz сега БОЕ нямаше. Писах преди време на КРС за този проблем и след известно време те ми пратиха отговор,че са правили замервания и всичко било ОК :D При един приятел живеещ в кв."Самоково" Виденският предавател почти заглушава местният на 99,4MHz. Друга малоумщина,"Хоризонт"88,2MHz излъчва доста под 100W,приема се по слабо от "Христо Ботев" 102,5MHz а и двата предавателя трябва да са по 100W, "Радио София" 100,0MHz пък лъчи с 200W,откъдя на къдя,от дек на дек?

Потребителски аватар
martintzvetomirov
Получил благодарност: : 2 пъти

Re: Взаимно пречещи си УКВ честоти - СЗ България

Мнениеот martintzvetomirov » чет яну 05, 2017 11:11 pm

Фрапиращо, на 87.9 от Враца се излъчва "Фокус". На същата честота от Плевен звучи "Z-ROCK". Само на по-малко от 10 км от центъра на Враца (м. Леденика) излиза или едното или другото спрямо поляризацията на антената на приемника.

Линк към бандскана ми в Predavatel

Върни се в “Смущения / Interference”