По-интересните радио станици на кратки бранови (SW) кои се фаќаат во реонот на Скопје

Модератор: Георги

Niki DX
Мнения: 60
Регистриран на: чет сеп 29, 2016 9:03 pm

По-интересните радио станици на кратки бранови (SW) кои се фаќаат во реонот на Скопје

Мнениеот Niki DX » ср май 17, 2017 8:23 pm

Во оваа тема ке пишувам за тоа кои сигнали од радио станиците на кратки бранови може да се слушаат во мојот град Скопје.

Почнувам со Радио Кувајт кое емитува со 250kW

Сигналот е многу добар

Изображение

Изображение

Ова радио пушта англиска музика

Върни се в “Македонија / Republic of Macedonia”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост