STANAG-4285

Приеми на служебни комуникации във всички обхвати.

Модератор: Георги

gat3way
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: : 47 пъти

STANAG-4285

Мнениеот gat3way » пон яну 29, 2018 11:13 pm

Изненадващо за мен, оказва се че STANAG-4285 модемите търкалят доста повече некриптиран трафик, отколкото съм очаквал. Това са резултатите от кратък мониторинг на 4-5mhz банда, открих две такива станции:

Изображение

Изображение

Първата я знам отпреди, ползва я френския флот и е в тестов режим и затова не криптира комуникациите, но бях доста изненадан от втората. Изглежда като италиански език (Сигонела?) в някакъв странен режим. Чудно колко още такива находки има из бандовете, никога не съм се заглеждал. Жалко че е толкова пипкава работа :(

Georgi Bancov
Инициал: LZ2GPB
Благодарил: 32 пъти
Получил благодарност: : 15 пъти
Контакти:

Re: STANAG-4285

Мнениеот Georgi Bancov » вт яну 30, 2018 8:51 am

Още преди години съм засичал некриптиран STANAG 4285 трафик от няколко (основно френски) бази по света - Брест, Мартиника, Сенегал, Нова Каледония, Таити, Реюнион, които малко или много се приемаха и декодираха безпроблемно тук в България.

Ще ми е интересно какво е положението сега, но ще мога да проверя едва след като оправя проблема с хармониците по ниските КВ обхвати. Тези дни ще ходя до Квант Сервиз в София с един лаптоп на батерия и RTL-SDR стик и ще тестваме различни видове комп.захранвания, за да видим дали ще имам късмет и ще изскочи нещо, което ми върши работа. :)
Shortwave propagation is like fishing - dangle your hook in the water and see what you catch.

gat3way
Благодарил: 4 пъти
Получил благодарност: : 47 пъти

Re: STANAG-4285

Мнениеот gat3way » вт яну 30, 2018 5:01 pm

Сканирах 5-6mhz, още един засега....но ще повторя по-късно като се отпуши по-добре банда...

Изображение

Върни се в “Служебни станции / Utility”