Spyserver for RTL-SDR dongle

Място за дискусия на приемници, антени и друга радио техника, предназначена за DX приеми.

Модератор: Георги

Потребителски аватар
blazer221
Has thanked: 68 times
Been thanked: 23 times

Re: Spyserver for RTL-SDR dongle

Мнение от blazer221 » вт ное 06, 2018 10:38 pm

HF+ e чудесна играчка, да, за справка можеш да ползваш моя сървър и да разцъкаш между 8 и 16bit resolution, разликата при слабите станции е очевидна, в добавка той има и допълнително 18bit DDC, което също допринася за цялата тая история. Иначе е достатъчно сървъра да има стабилен upload от пoне 50mbps, който съм осигурил и от другата страна стабилен down, като между двете ISP-та скоростта е постоянна, все пак говорим за p2p. Поиграй си, има доста сървъри и възможности 🙂

ПС: С тия числа направо ме върна при даскала по Цифрова схемотехника от едно време 😃😃
Home FM: Sony XDR-F1HD (mod.), Airspy HF+, Pioneer MVH-1400UB, R820T2 & FC0013
Car FM: FH-X730BT, Sony DSX-A40UI
Mobile FM: XHDATA D-808
Antennas: 3el. Outdoor yagi, Half-wave dipole, 1m Telescopic, Diamond SRH789 & Round-dipole
SDR Software: SDR Console V3 (main), SDR# (using only for MPX Out), Qt-DAB, MPXTool, RDS Spy
DVB-T tuner: FC25280 USB (LG TV T2)

gat3way
Has thanked: 5 times
Been thanked: 61 times

Re: Spyserver for RTL-SDR dongle

Мнение от gat3way » ср ное 07, 2018 8:30 am

Е аз си имам HF+ вкъщи, предимно него ползвам за прослушването на КВ. Но spyserver не съм ползвал, та ако не е проблем може да се възползвам от офертата. Само трябва да видя как стоят нещата с gqrx-а, в момента подръжката за spyserver май е в отделен branch, но аз имам малко мои неща тук, които си ги ползвам, та ще се наложи първо да им merge-на бранча и да видим дали ще се билдне от раз, дали няма да се наложат малко корекции. Уикенда като ми остане повече време.

Отговори