Антени/Приемници/Усилватели - DAB

Място за дискусия на приемници, антени и друга радио техника, предназначена за DX приеми.

Модератор: Георги

Потребителски аватар
Halfdead
Has thanked: 58 times
Been thanked: 38 times

Re: Антени/Приемници/Усилватели - DAB

Мнение от Halfdead » вт окт 24, 2017 9:22 am

@nradkov, Пробвал ли си усилвателя как се държи с Pioneer-че с DAB?

@plevel, пробвай в друг сервиз. Все ще се навият. Покажи им как се държи радиото сега и че опциите са заключени и им покажи клип как е работило преди. Аз така направих след което без излишни въпроси го поправиха. ;)

@radiolubitel, можеш ли да споделиш от какво се състои усилвателчето на „фабричната" антена която ти пратиха с Pioneer-a защото явно без него няма да стане работата при мен. Писал си че си разкачил приемащата жица и си монтирал купунг за допълнителна антена при което ДАБ-тунера работи.
These users thanked the author Halfdead for the post:
uplevel (вт окт 24, 2017 5:05 pm)
Rating: 14.29%
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

Потребителски аватар
nradkov
Has thanked: 119 times
Been thanked: 129 times

Мнение от nradkov » вт окт 24, 2017 2:00 pm

Не нямам авто Даб радио изчаквам да пуснат сигнал и ще мисля какво да предприемам. Навремето си купих мултимедията за колата с WINCE, а не с Андроид и сега ще си чукам главата защото няма никакви Даб тунери, които да са съвместими с тази система. Всички външни тунери, които се предлагат на достъпни цени са за Андроид.
Иначе да не си окъсил някъде кабела до антената, или пък да си окъсил двете телескопични антенки в нещо?
Opticum AJ/Strong 8201/Golden media mania 3/Edision Proton T265/MyGica T230/Sang tv/EDISION Piccollo 3in1 Plus CI/Philips dtr 300
DAT HD BOSS 790 LR x 2/Antenna-DL6WU 482 Mhz
Dab antenna - 3H-VHF-VF-16LOG
Tgn-ulna3036/Terra-011/Terra-MA062/Triax-340012/Terra MA-014
https://www.youtube.com/channel/UCq35sx ... ZYUIJ4TWvw" target="_blank

radiolubitel
Has thanked: 1 time
Been thanked: 66 times

Мнение от radiolubitel » вт окт 24, 2017 2:30 pm

@Halfdead, усилвателят е широколентов, предполагам за двата ДАБ обхвата. Платката е SMD-монтаж и суперминиатюрна,така че схемата не ми е ясна.
These users thanked the author radiolubitel for the post:
Halfdead (вт окт 24, 2017 3:09 pm)

Потребителски аватар
Halfdead

Мнение от Halfdead » пет окт 27, 2017 6:32 pm

plevel (от страница 7) написа:Голяма борба пада със сплитерите за фабричната антена..........
...............Искам да не загрозявам колата с антена за предното стъкло..........
Първия, който купих беше от най-китайските разбира се , след монтиране антената на DAB приемника показа, че е свързана(радиото има сервизен режим), но не байпасна към FM/AM входа и съответно той беше ANT1 OFF.
Като ги вързах накъсо самите кабели дава на трите входа ON, но не усилва както си е фабрично, а много по-зле.
Оказа се, че този сплитер използва активно захранване от DAB приемника(по аналогия с тв декодерите), а моя няма такава функция(POWER ANT ON).
Изображение ...........
Колега, от къде взе този сплитер? Има го по „китайските" sale сайтове, но не ми се чака месец да пристигне а мисля че на мен би ми свършил идеална работа. Тези варианти ми изглеждат най-сполучливи: http://tinyurl.com/y7xjg6kb" target="_blank | http://tinyurl.com/yc46f4t9" target="_blank

Иначе май при мен нещата са наопаки спрямо твоите. DAB-приемника на Pioneer-a пуска и едни 12-волта и си иска активната антена с усилвател иначе гори (2 пъти вече :snooty: ) както и при теб - опция за ON/OFF няма а ми писна да бера ядове.

p.s. Какво се случва с твоето радио? Взеха ли го в сервиз все пак? Може да си му подал 12-волта на тунера от втория преходник със синия кабел, за който си писал, и да се е случило същото като при мен.

p.p.s Предупредиха ме в сервиза че ако сложат по-„яка" дроселова бобина, ще изгори едно SMD-транзисторче което е следващото по веригата. Възможно е при теб то да си е отишло.
Последна промяна от Halfdead на пет окт 27, 2017 6:57 pm, променено общо 1 път.
Everybody has a radio. To listen to a radio is normal. To listen to a radio, that is far away from you is a DARE!

Потребителски аватар
uplevel
Has thanked: 97 times
Been thanked: 49 times

Мнение от uplevel » пет окт 27, 2017 6:50 pm

И двата сплитера, които закупих даваха сигнал на Даб тунера, но не байпасваха към ФМ тунера, не знам защо.Накрая едната антена я жертвах само за Даб тунера, тази пасивната без усилвателя, която е н а покрива.
VW имат някаква система с две антени за ФМ.
Единия сплитер го взех от AliExpress, другия от Амазон.де.
Чаках по 20 тина дни от алито.Поне има проследяване на пратката.
Майсторите яко шикалкавят за Даб,че нямало сигнал и не могат да видят какво правят, а ще ходя до Турция и много ми се искаше да пробвам Даб тунера, но за жалост.
Ще правя последен опит с един друг майстор, двама ме отпратиха, че не им се занимава.

Потребителски аватар
Halfdead

Мнение от Halfdead » пет окт 27, 2017 6:59 pm

В крайна сметка го пусни на мен, моите хора ще ти го поправят но ще ти стъпи по-скъпичко заради куриерите. А 10лв. е ремонта поне в моя случай.
These users thanked the author Halfdead for the post:
uplevel (съб окт 28, 2017 3:14 am)

Потребителски аватар
Георги
Has thanked: 119 times
Been thanked: 167 times
Контакти:

Мнение от Георги » пет май 18, 2018 6:36 am

Ето как горе - долу изглежда в наши дни магазин, в който човек може да си избере и купи ДАБ радио.
Става въпрос не за Балканите, а за "Белите страни", или в този случай за Цволе в Холандия. Изображение

https://youtu.be/zSG7rR0xwsM" target="_blank

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk
These users thanked the author Георги for the post (total 2):
Kermit (пет май 18, 2018 1:57 pm) • PGF (пет май 18, 2018 4:39 pm)
Rating: 28.57%
QTH: Sofia Süd (KN12PP78)
FM Home: Sony XDR-F1HD & XDR-S3HD, Kenwood KT 6040(Modified) Ant. MD-10 & Körner 9.2
FM Portable: Eton E1(Modified), Toshiba RP-F11L, Sangean ATS 909W(Modified) & ATS 909X
FM Mobile: Blaupunkt London RDM 169 & Daytona MP53 & Madrid C70, RCD300
MW: Panasonic RF-2200 & RF-1115, Sony ICF-5900W Ant. C.Crane & Tecsun AN-200
SW: Kenwood R-600, Panasonic RF-B65, XHDATA D-808, Sony ICF-SW22 Ant. Delta 40-HP
DAB: Pioneer DEH-X6600DAB, Blaupunkt Woodstock DAB54, Sony XDR-P1DBP, Sangean WFR-28D Ant. 3H-VHF-16-LOG
SDR: NooElec NESDR Mini2 with R820T2 Tuner & NooElec NESDR SMArt
DMR: Wouxun KG-D901, Yanton DM-980
DRM: Morphy Richards 27024
CB: K-PO DX5000, Midland Alan 52 Ant. Sigma Skip Master 5/8
HAM: Yaesu VX-7R, Wouxun KG-UV9D Plus & KG-UV6D
PMR: Midland G9, Sencor SMR600 GMRS: Uniden GMR5089-2CKHS & GMR3740-3CK
Scanners: Icom IC-R3, Uniden UBC125XLT & BCT8 & BCT15 & BC895XLT Ant. Diamond

Изображение Изображение Изображение

Отговори