Програма Христо Ботев на БНР

Дискусия за всичко около родните и чуждестранните медии.

Модератор: Георги

Потребителски аватар
RADIOTO
Has thanked: 253 times
Been thanked: 297 times
Контакти:

Програма Христо Ботев на БНР

Мнение от RADIOTO » нед ное 06, 2016 8:00 am

В тази тема предлагам да обсъждаме прогамната схема и предаванията по Програма "Христо Ботев" на БНР.

Ето новостите от вчерашния ден:

Спрени предавания на екип „Инфохолици“ се завръщат в националния ефир на програма „Христо Ботев“

Радио водещите Емил Янев и Кин Стоянов възстановяват в БНР две от авторските си предавания.
Всяка събота от 17 до 18 часа в ефира на Програма „Христо Ботев“ по своите духовни маршрути ще потегля „Трамвай по желание“. Преди да дерайлира от програмата на „Радио София“, в трамвая на желанието се качиха над 600 гости, с помощта на които авторите създадоха 235 радио портрета на творци в театрални, музикални и киноизкуства и представители на сценичните професии.
На 5 ноември водещите ще посрещнат в студиото актьора Стоян Алексиев, за да припомнят в разговор и с помощта документални записи досегашната панорама на личностите, гостували в „Трамвай по желание“.
Неделните вечери по „Христо Ботев“ от 19.30 до 20.30 часа ще бъдат посветени на смелия творчески експеримент, наречен „Риалити роман – една история от десет разказвачи“, в който се залага на импровизацията. От началото на 2008 година до изваждането му от програмата на Радио „София“ в края на 2013 година, предаването подложи на изпитание креативните възможности на гостувалите му разказвачи. Така беше основана Библиотека Български Риалити Романи, в която се съхраняват 24 радио книги, разказани в най-разнообразни жанрове. В студиото – „стори лабораторията“ на предаването, като разказвачи влязоха над сто български писатели, артисти, хуманитаристи, от най-авторитетните и утвърдени творчески имена до юноши, поканени буквално от ученическата скамейка.
На 6 ноември в „стори лабораторията“ на Библиотека Български Риалити Романи ще влезе проф. Боряна Христова – любим разказвач за слушателите на предаването. Заедно с водещите Емил Янев и Кин Стоянов проф. Христова ще припомни на публиката за богатата палитра на риалити романите, а от следващата неделна вечер на 13 ноември екипът ще започне възстановяването на без време прекъснатата 25-та радио книга – историческата мистерия „Тайственият ръкопис на даскал Тодор“.

Потребителски аватар
Atlantique
Has thanked: 26 times
Been thanked: 2 times

Re: Програма Христо Ботев на БНР

Мнение от Atlantique » пон ное 07, 2016 9:35 pm

В новата програмна схема на БНР Христо Ботев не забелязвам съществени промени.
http://bnr.bg/hristobotev/page/sedmichna-programa

И всъщност се замислих: това за добро ли е, или по-скоро е на зле ?! :?:

За една от по-сериозните промени в БНР Хоризонт съм по-скоро с положителни впечатления, а именно - "Новинарски час" от 18 до 19 ч.
В Христо Ботев не съм запомнил как беше преди, но и в събота и в неделя да има по 3 часа предаване ми се вижда прекалено: 08:00-11:00 Семейно радио. А и то изяжда от времето на Благовестие, като при това го избутва в по-неслушаем часови пояс.

Потребителски аватар
RADIOTO
Контакти:

Мнение от RADIOTO » вт ное 08, 2016 11:58 am

Atlantique, и аз както писах в другата тема вече имам осещането че "Новинарски час" успява да добави и още нещо след "Нещо повече".

В събота успях частично да чуя „Трамвай по желание“, защото втората му част съвпада с пиратските радиограми преди радиограмата на Гласът на Америка. Предаването „Часът на инфохолиците” ме привличаше повече, дано успеят и него да го съживят.

Стария директор им беше вдигнал мерника, дано този да ги гали :lol: .

Освен изместването на Благовестие виждам, че сутрешния радиотеатър за деца от 7:15-7:50 часа (събота) и Документално студио 15.30 - 16.00 часа (пак събота) също го няма.

Потребителски аватар
Atlantique
Has thanked: 26 times
Been thanked: 2 times

Мнение от Atlantique » вт ное 08, 2016 2:32 pm

Аз пък имам спомен, че в събота сутрин по БНР Христо Ботев си беше здравното предаване, както е и сега, много качествено предаване впрочем.

СЪБ
07:15 За здравето
08:00 Семейно радио

Потребителски аватар
RADIOTO
Контакти:

Мнение от RADIOTO » вт ное 08, 2016 5:34 pm

Ето на сайта още си стои по стария начин:
Изображение
Предаването за здравето съм засичал, но не съм сигурен по кое време беше. Дали не беше след детския театър :think: ?

Потребителски аватар
RADIOTO
Контакти:

Мнение от RADIOTO » нед ное 13, 2016 1:49 pm

В петък вечер забелязах, че и началният час на "Време за приказка" (вечерната приказка за децата) е променен.
Отново е след вечерния бюлетин, но вече около 19:20, а не около 18:20 часа.

Потребителски аватар
RADIOTO
Контакти:

Мнение от RADIOTO » съб дек 10, 2016 5:35 pm

Днес установих, че съботния сутрешен радиотеатър за деца не е спрян, а само му е променен началният му час (около 8:15):
Изображение
Промяната ми се струва разумна, защото повече деца са се събудили в 8:15, отколкото в 7:15.
А предаването "За здравето" е от 7:15 вместо от 8:15.

Edit: А втората част на приказката е била днес (неделя) т.е. увеличили са броя на радиотеатъра за деца и в събота и в неделя сутрин.

Отговори