Радио NOVA 101.7MHz София в мрежата на Blizoo/Mtel ?

Дискусия за всичко около родните и чуждестранните медии.

Модератор: Георги

Kermit
Has thanked: 21 times
Been thanked: 1 time
Контакти:

Радио NOVA 101.7MHz София в мрежата на Blizoo/Mtel ?

Мнение от Kermit » съб дек 02, 2017 1:59 pm

Здравейте!
Слушам понякога това радио, но понеже не ми е много чист приема ефирно го слушам през цифровата кабелна телевизия Blizoo/Mtel.
Качеството на звука субективно според мен е доста добре - 384kbps.
Преди време го имаше имаше качено и на сателит Intelsat 904 - 45.0E.
Сканирах днес, но не го намерих. Незнам дали не е преместено на друг сателит, някой ако има информация, ако може да сподели.
Интересува ме и как достига сигнала до мрежата на кабелния оператор от студиото на радиото, ползва ли се сателит като посредник или има някаква директна връзка?
P.S. Сега погледнах друго мое любимо радио JAZZ FM. На сателита на 45Е (NURTS) е с 80kbps качество. В мрежата на кабелната телевизия Blizoo е 192kbps. Преди време JAZZ FM го имаше на 39Е., мисля на 256kbps.

vilko
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Контакти:

Re: Радио NOVA 101.7MHz София в мрежата на Blizoo/Mtel ?

Мнение от vilko » нед дек 03, 2017 10:49 am

Според мен от ФМ приемник да се свърже към кабелната мрежа. Това радио няма на спътник от месеци и заменено от неофициалното още Авторадио. Релейка е сигналът от студиото към ТВ кулата в Борисовата градина, аз го знам.

Kermit
Контакти:

Мнение от Kermit » нед дек 03, 2017 11:06 am

На кабелната телевизия приемам радиото с цифров приемник, свободен прием, не е необходима карта за декодиране. Пробвал съм на FM приемник няма никакво излъчване. Има аналогова кабелна телевизия с не добро качество. Любопитен съм как стига сигнала от студиото на радио Нова до мрежата на Blizoo?

Потребителски аватар
Stani
Been thanked: 4 times

Мнение от Stani » нед дек 03, 2017 11:21 am

По спътник естествено, има спътникови излъчвания, които са кодирани и свободно не могат да се приемат!

vilko
Been thanked: 0
Контакти:

Мнение от vilko » нед дек 03, 2017 12:02 pm

Kermit написа:На кабелната телевизия приемам радиото с цифров приемник, свободен прием, не е необходима карта за декодиране. Пробвал съм на FM приемник няма никакво излъчване. Има аналогова кабелна телевизия с не добро качество. Любопитен съм как стига сигнала от студиото на радио Нова до мрежата на Blizoo?
Излъчва си на ФМ, питай работещите в Близу или радиото. Друго такова нещо, е че Веселина, The Voice, и Мagic FM имат и в Близу, но излъчват от два спътника - Intelsat 904, и Hellas Sat 3 (май е официален ъплинк), но в HD приемниците на Булсатком могат да се открият и Дарик, БГ Радио и Енерджи. Веселина при Булсатком има 4 на брой - те са с регионални реклами (Запад, Юг, Изток и Север), има предаватели, взимащи сигнал от Хеласа! (Но преди това имаше други радиа оттам)

Kermit
Контакти:

Мнение от Kermit » пон дек 04, 2017 9:04 am

Stani написа:По спътник естествено, има спътникови излъчвания, които са кодирани и свободно не могат да се приемат!
Точно това ме интересува, сподели на кой спътник, честота?

Потребителски аватар
Stani
Been thanked: 4 times

Мнение от Stani » пон дек 04, 2017 11:49 am

Kermit написа: Точно това ме интересува, сподели на кой спътник, честота?
Това могат да ти кажат само те, но това може да стане само ако си оператор и искаш да сключиш с тях договор за излъчване на програмата им.

Отговори