Цифрови модулации

Приеми на служебни комуникации във всички обхвати.

Модератор: Георги

Потребителски аватар
LimaZulu
Has thanked: 54 times
Been thanked: 209 times

Re: Цифрови модулации

Мнение от LimaZulu »

Чудесно :) Сега ако си направил всичко останало калто трябва, щом сложиш мишката на честота която присъства в списъка, ще видиш подробностите за нея :)
Потребителски аватар
RADIOTO
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 4774 times
Контакти:

Мнение от RADIOTO »

Не се получава, но нямам FreqList2.csv файл.
Имам само сваленият от теб FreqList.csv.
FreqList2.csv сам ли трябва да създам? Какво да съдържа?
Изображение

Изображение
Потребителски аватар
LimaZulu

Мнение от LimaZulu »

Втория файл би съдържал същото като първия, но той не е задължителен. Аз също нямам.
Иначе ако името на файла си го писал така както го пишеш тук и не си го написал по същия начин в cfg-то няма да стане. Името на файла и името посочено в cfg-то трябва да съвпадат. Това което си показал като скрийншот не върши работа. Дай да видя cfg-то и конзолния прозорец на fmp след първоначално стартиране
Потребителски аватар
RADIOTO
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 4774 times
Контакти:

Мнение от RADIOTO »

@LimaZulu,
така върши ли работа? Скрих имената на папките преди DSD и точните кординати:
Изображение
Потребителски аватар
LimaZulu

Мнение от LimaZulu »

Еми, принципно става, но е хубаво да показваш и координатите, за да стане ясно дали няма някакъв проблем с изписването. Принципно съм забелязал, че си доста стриктен що се отнася до споделяне на информация и щом толкова те притеснява, то поне покажи фалшиви координати, но във формата в който изписваш истинските. В смисъл, тия неща лесно се манипулират за целта на споделянето пък после си ги остави истинските :)
Иначе не си показал конзолата на FMP-то. Там също има полезна информация. И още нещо - да не би да си пипал нещо с ексел по файла?
Потребителски аватар
LimaZulu

Мнение от LimaZulu »

Наскоро се сетих за един софтуер който започна обещаващо, но по ред причини после изчезна от "ефира". Става въпрос за OpenEar. Още след като "изчезна", този който го правеше каза, че след като изчисти проблемите ще се върне отново, но това не се случваше доста дълго време. Тази сутрин реших да проверя дали случайно няма новини и хей на! Не знам кога е публикувано, но на github страницата намерих това:
"please contact us if you need more info moneriomaa@gmail.com

also for getting notification e-mail for new verssion releases, you can send empty e-mail to openear.notifier@gmail.com"

И тъй като видях, че все пак в този github има движение и има нова версия качена преди 8 месеца, реших да изпратя празен мейл на посочения по-горе адрес. Буквално след няма и минута получих линк за сваляне на последната версия от което бях приятно изненадан. Свалих го, пуснах го....работи. Визуално няма промени, за мен лично визията и управлението си остават все така дървени. Честно казано така и не успях да го заобичам - липсват му прекалено много неща, които все се надявах, че ще се появят в един прекрасен момент, но уви! Авторът очевидно се е концентрирал върху нещо интересно което разработваше за софтуера, а именно дешифрирането на Basic Privacy методите използвани в DMR системите на Motorola и Hytera. Което е и причината част от този софтуер да стане платен. Цитирам:

OpenEar Enc (DMR BP Decryption) version:

* Cost and software features:

1) the price depends which options has been selected
a) OpenEar software : free
b) Motorola BP license ≈ 120 $
c) Hytera BP 10ch license ≈ 400 $
d) Hytera BP 32ch license ≈ 600 $
e) Hytera BP 64ch license ≈ 700 $
f) All in one (Motorola BP + Hyt BP 10ch +Hyt BP 32ch +Hyt BP 64ch) ≈ 999 $

*each payment leads to a license that can be used on 5 different systems.

2- Sales are only available through Cryptocurrency.
My suggested cryptocurrency is Tether (USDT) for payment, also users can select each Cryptocurrency for payment.

Естествено, това не ме учудва. Все пак базовата версия на софтуера си остава безплатна и който иска би могъл да я пробва. Та, изпратете празен мейл на openear.notifier@gmail.com и ще получите линк за сваляне на безплатната версия :)
Отговори

Върни се в “Служебни станции / Utility”