DVB-T2 Сърбия

Приеми в телевизионните обхвати.

Модератор: Георги

ozren69
Has thanked: 0
Been thanked: 167 times

Re: DVB-T2 Сърбия

Мнение от ozren69 » пет авг 03, 2018 8:14 pm

В момента нямам сигнал от антените на покрива заради санирането на блока, като най -вероятно са изрязани кабелите.Дат антената е насочена точно към Кахул/Молдова/ и посоката и съвпада точно с тази към Букурещ.Молдовският предавател е доста силен/вероятно 5 kw/ ,съдя по-това че винаги когато сигнала от Букурещ премине 50% качество по Синапса -се появява и сигнал на 36 к от Молдова и колкото повече нараства румънския със същата стъпка нараства и молдовския сигнал.Няколко пъти ми е бил на ръба на отваряне и съм сигурен ,че неизбежно и това ще стане.Дели Йован е почти всяка вечер на лице с вътрешната антена ,но не може да се говори за постоянен прием.Намислил съм да правя нещо като антенна система на покрива след като приключи санирането и то за Бесна кобила която е най-стабилна като сигнал и много малко и трябва за постоянен прием/през лятото имам епизодични приеми и на двата канала за няколко часа/.Изследвал съм почти всички подходящи локации в Плевенско и стигнах до извода , че не съществува място на територията на плевенски окръг от което да има постоянен прием от Тупижница и Дели Йован т.е. винаги ще има -"тука има ,тука нема"Шансовете за постоянен прием са за Бесна Кобила, Копаоник и Ястребац - при тях така да се каже сигнала не трепва по всяко време на денонощието / или се изменя в много тесни граници/, но никога не се губи.Имам няколко набелязани такива локации , но за съжаление са на полето.На моето лозе Бесната се гледа без проблеми,но за по-сигурно ми трябват още 3-4 м височина.
These users thanked the author ozren69 for the post:
Георги (нед авг 05, 2018 7:54 am)
Rating: 12.5%

Потребителски аватар
palman
Been thanked: 15 times

Мнение от palman » съб авг 04, 2018 8:28 am

Здравей Озрен .Ще ти разрешат ли да поставшиш антени на покрива след санирането.При мен го запечатват.И не дават .При теб как ще бъде.Благодаря.за отговора.

ozren69
Been thanked: 167 times

Мнение от ozren69 » съб авг 04, 2018 6:25 pm

Силно се надявам да се преборя да останат,защото все още се виждат горе на покрива ,а и един от операторите доставящи интернет е качил антената си на моята мачта.Освен това са много добре закрепени с анкерни болтове и мога да кажа ,че са най-стабилните мачти на покрива.Има и още един вариант който може да се изпълни в краен случай-от няколко години ме натискат да стана домоуправител на блока и ако това стане ще мога да определям кой може да разполага антени на покрива и дори да прекратя някои договори, но това само в краен случай тъй като ще ми дойде в повече.

Потребителски аватар
RADIOTO
Has thanked: 205 times
Been thanked: 231 times
Контакти:

Мнение от RADIOTO » нед авг 05, 2018 6:17 pm

Взимам повод от постинга на Георги в другата тема:
Георги написа:
нед авг 05, 2018 8:13 am
Попаднах на това: https://promoclub.bg/product-preview.php?id=4131
Където пише между другото и това: ..."Сръбската телевизия е на много високо ниво и повечето им телевизии са с висока резолюция"...., което по-скоро за тема "Хумор". :text-lol:
да покажа качеството на ТВ Цариброд (гледал съм по-качествен запис на VHS касети):
Изображение

а ето и RTS1:
Изображение

А по O2 дават отново "Под прикритие", с българско аудио и сръбски субтитри:Изображение

Потребителски аватар
RADIOTO
Has thanked: 205 times
Been thanked: 231 times
Контакти:

Мнение от RADIOTO » нед авг 12, 2018 11:51 am

На "Бесна кобила" е започнала "епидемия" по локалните телевизии:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение Изображение Изображение

Прегряват приемните системи.
These users thanked the author RADIOTO for the post:
PGF (нед авг 12, 2018 2:16 pm)
Rating: 12.5%

Потребителски аватар
PGF
Has thanked: 639 times
Been thanked: 118 times

Мнение от PGF » нед авг 12, 2018 2:15 pm

Слабички са им линковете. През зимата като завали сняг става същото, но сега сняг няма.
tv tuners - Strong 8201, Technisat DIGIPALT2, Humax HD Fox T2, Synaps Bit2
antenna-21 el. Yagi DL6WU Design-
Gain -15dBd F-586 MHz
chanel amplifier 'Teroz' 586 MHz.
Gain 15dB, Noise - 0.8 dB

Отговори